Ułatwienia dostępu

e-mail: biuro@fundacjaprometeo.pl    |    tel. (+48) 698 802 481    |   

DZIEŃ ZIEMI 2023 podsumowanie

DZIEŃ ZIEMI 2023 – czas na podsumowanie!

W sobotę (22.04.2023r.) na parkingu leśnym „Marakana” w Mielcu odbyła się już kolejna edycja wydarzenia plenerowego z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Prometeo.

Głównymi partnerami wydarzenia byli: Województwo Podkarpackie, Euro-Eko Mielec i Radosław Swół, Energia Euro Park i Tomasz Tłusty oraz Nadleśnictwo Mielec, Lasy Państwowe.

Dziękujemy partnerom wydarzenia za zaangażowanie i pomoc w jego zorganizowaniu.

Pogoda dopisała, a jeszcze bardziej dopisali mieszkańcy Mielca i powiatu mieleckiego, gdyż frekwencja była niesamowita. Setki mielczan bawiło się z nami!

Głównym punktem programu wydarzenia była akcja sprzątania lasu. Wyruszyliśmy w las pieszo i rowerami (dziękujemy Stowarzyszenie Trasy rowerowe Mielec, którzy wysprzątali przydrożne rowy na trasie Mielec – Ostrowy Tuszowskie za pomoc i mobilizację). Mimo, iż poprzednia edycja wydarzenia odbywała się w tym samym miejscu, a w przeciągu tego roku również i Nadleśnictwo Mielec porządkowało kilkukrotnie te tereny, znowu wróciliśmy z lasu z workami pełnymi odpadów (również wielkogabarytowych). To pokazuje, że takie akcje mają ogromne znaczenie. Lasy, które mają cieszyć oczy, być miejscem odpoczynku i wyciszenia oraz domem dla wielu gatunków zwierząt, stają się nielegalnym wysypiskiem śmieci.

Wszyscy uczestnicy akcji sprzątania lasu otrzymali od Nadleśnictwo Mielec, Lasy Państwowe bezpłatne sadzonki krzewów i drzew oraz talony na gorące posiłki z grilla lub kuchni polowej od Bumerang Serwis.

Na wszystkich uczestników wydarzenia w jego głównym punkcie czekało wiele atrakcji.

Dziękujemy Malina Event Grzegorz Płoszaj za wspaniałe poprowadzenie imprezy i przygotowane dla jej uczestników mnóstwa atrakcji (malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki i tatuaże, zabawy i konkursy i wiele innych).

Rozgrzewkę rozpoczynającą wydarzenie poprowadził Extreme Fitness Mielec Targowa pokazując nam jak wiele radości i energii daje aktywność na świeżym powietrzu.

Na stoisku Nadleśnictwa Mielec zarówno dzieci, jak i dorośli, mogli wziąć udział w warsztatach proekologicznych i dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat leśnego środowiska.

Dużym zainteresowaniem, w szczególności najmłodszych, cieszyły się atrakcje przygotowane przez Akrobatyka Mielec – Mieleckie Centrum Akrobatyki.

Strażacy z OSP KSRG Chrząstów oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu prezentowali sprzęt i zawód Straży Pożarnej oraz udzielali szkoleń z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Dziękujemy Wam za obecność, jak również za zaangażowanie w pomoc organizacyjną wydarzenia. Do służb mundurowych podczas wydarzenia dołączyła Komenda Miejska Policji w Mielcu, dzięki której uczestnicy imprezy mogli zapoznać się z zawodem i sprzętem Policji.

Zmotoryzowana GRH im.gen.Stanisława Maczka podczas sobotniego wydarzenia prezentowała swoje zabytkowe pojazdy militarne, które można było nie tylko obejrzeć, ale i się nimi przejechać.

Sobotnie południe osładzała nam Pasieka Maciejka Mielec, która prezentowała produkty pochodzenia pszczelego.

Dzieci i dorośli mogli spróbować swoich sił w rozgrywkach szachowych dzięki Szach Mielec.

Dziękujemy każdemu kto w jakikolwiek sposób wspomógł organizację tego wydarzenia i wyciągnął pomocną dłoń w naszym kierunku.

Do zobaczenia za rok!

Chodź nie ukrywamy, iż będziemy miło zaskoczeni jeśli za rok z akcji sprzątania lasu będziemy wracać z pustymi workami. Dbajmy o nasze środowisko!

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej, zgadzasz się na ich wykorzystanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz też zmienić zasady korzystania z plików cookies w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej.